Szesnasto-kilometrowy marsz do kopalni Stanisław za nami. Naszą trasę rozpoczęła wspinaczka na wzgórze Wysoki Kamień skąd mieliśmy możliwość podziwiać panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich i Kaczawskich, jak również Rudaw Janowickich, Sokolików oraz Pogórza Izerskiego.


Podczas drogi wsłuchiwaliśmy się w opowieści pani Karoliny o zasadach obowiązujących podczas górskich wędrówek. Na trasie spotkaliśmy nawet zaskrońca, którego obecność jasno przypomniała nam o tym, że nie jesteśmy sami w górach.
Celem naszej dzisiejszej wędrówki był najwyżej położony kamieniołom w Polsce – kopalnia kwarcu Stanisław- słynąca z występowania pięknych kryształów kwarcu, głównie mlecznych i różowych. Wzbudziła najwięcej emocji, dostarczając mnóstwo ciekawego materiałów badawczego dla młodych odkrywców.
W drodze powrotnej nieśliśmy plecaki pełne cennych okazów, które każdy miał możliwość zaprezentować podczas wieczornego podsumowania dnia. Nasza pani Przewodnik szczegółowo objaśniła genezę powstawania tych znalezisk.
Wieczór ze względu na opady deszczu spędziliśmy w ośrodku tworząc autoportrety zawierające dominujące cechy charakteru. Była to świetna okazja do poznania swoich mocnych i słabych stron. Przed wieczornym odpoczynkiem wyszaleliśmy się biorąc udział w zabawach wymyślonych przez panią Sylwię.

Jutro czeka na nas Dino-Park ze swoimi niespodziankami…