Dziś ostatni dzień obozu. Po śniadaniu rozegraliśmy zawody sportowe „z uśmiechem”.

Wychowawcy przygotowali kilka zabawnych konkurencji, podczas których sprawdzaliśmy swoją szybkość, zwinność a także współpracę w grupie. Był bieg na trzech nogach, podawanie piłki bez użycia dłoni, bieg „kurczaka” oraz rzut do celu balonami wypełnionymi wodą. Ta ostatnia konkurencja zakończyła się prawdziwą wodną bitwą z której nawet wychowawcom nie udało się ujść na sucho.
Po obiedzie udaliśmy się na ostatnie zakupy do pobliskiego sklepu, oraz rozpoczęliśmy przygotowania do upragnionej podróży powrotnej. Pakowaliśmy walizki i sprzątaliśmy w pokojach. Po kolacji obejrzeliśmy pokaz slajdów złożony ze zdjęć obozowych, dowiedzieliśmy się także kto był naszym cichym przyjacielem. Rozstrzygnięty został konkurs czystości a wieczór zakończyliśmy tradycyjnym koszyczkiem i czytaniem książki z wychowawcą.
Od samego rana radość z powrotu do domu mieszała się ze smutkiem z powodu wyjazdu. Każdy z nas zawarł tu nowe znajomości, dużo się śmiał i świetnie bawił. Zdobyliśmy nowe umiejętności, być może zaszczepiliśmy w sobie nowe pasje i choć wiemy, że nie uda nam się drugi raz pojechać na obóz w takim samym składzie to cieszymy się, bo większość z nas spotka się ponownie… może nawet za rok!?

Dziękujemy za ten wspólny czas i mamy nadzieję na ponowne wspólne chwile…