Półwysep Gargano – obóz dla młodzieży

Strona główna/obóz/Półwysep Gargano – obóz dla młodzieży
Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Zapraszamy młodzież w wieku 11-16 lat. Ciepłe Morze Adriatyckie, malownicze wybrzeże, tropikalna roślinność, piękne widoki, życzliwi ludzie…to tylko niektóre z atrakcji tego wyjazdu, a będzie ich na pewno o wiele więcej!

Wycieczka do Neapolu i Pompei, San Marino i Rimini, Vieste oraz Peschici.

Jeśli chcecie dobrze odpocząć oraz zwiedzić jeden z najbardziej malowniczych i różnorodnych zakątków Europy nie może Was zabraknąć na tym obozie!

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”yes” shadowopacity=”0.3″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”top” content_alignment=”left” link=”http://skrzydlatewakacje.pl/formularz-zgloszenia-wakacje” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”Rezerwuj miejsce” title=”Rezerwacja miejsca!  Zapraszamy do wypełnienia formularza uczestnictwa” description=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”bounce” animation_direction=”left” animation_speed=”0.2″ class=”” id=””][/tagline_box]

Bogaty program animacyjny przygotowany przez profesjonalnych włoskich animatorów m.in.: gry i zabawy przy basenie i na plaży, turnieje, zajęcia sportowe, przedstawienia i pokazy;

  • codzienne korzystanie z promieni gorącego słońca
  • kąpiele w Morzu Adriatyckim oraz w basenie
  • konkursy i quizy z nagrodami

Planowane wycieczki:

PESCHICI+VIESTE – czeka na Was wizyta w dwóch najpiękniejszych miasteczkach na Półwyspie Gargano. Pescichi to małe miasteczko malowniczo położne na wapiennej skale z charakterystycznymi białymi domkami. Następnie odwiedzicie Vieste nazywane również „białym miasteczkiem”, ponieważ tutaj średniowieczna zabudowa wyrasta z białych wapiennych skał. Vieste to obecnie także największy kurort na półwyspie Gargano. Znajdziecie tutaj piękną architekturę oraz wąskie uliczki z malowniczymi zaułkami. Zobaczycie także górujący nad miastem zamek Il Castello, który niegdyś był głównym bastionem półwyspu. Możliwość zrobienia zakupów w tradycyjnych włoskich sklepikach.

NEAPOL – nieformalna stolica południa Włoch, ukochane miasto Sophi Loren. Przekonacie się o pięknie Neapolu z górującym nad nim potężnym Wezuwiuszem na własne oczy. Tutaj poznacie gwarne życie stolicy południowych Włoch oraz zobaczycie najciekawsze miejsca: Palazzo Reale, Castel Nuovo, teatr San Carlo oraz historyczną część miasta z jej wąskimi uliczkami.

POMPEJE – uważane są za jedno z najbardziej zachwycających miast Imperium Rzymskiego, gdzie wznoszone budowle charakteryzowały się zdumiewającym pięknem, a w swoim najlepszym okresie metropolia mogła konkurować świetnością z największymi miastami Imperium. Jednak w 79 roku n.e miasto zetknęło się z prawdziwą katastrofą, za sprawą erupcji Wezuwiusza zostało zasypane przez pyły wulkaniczne, ale dzięki temu wiele zabytków przetrwało do naszych czasów.  Zwiedzicie najbardziej charakterystyczne miejsca: Świątynie Apollona, Forum, Termy Rynkowe, Teatr Wielki.

SAN MARINO – jedno z najmniejszych państw świata, a za razem najstarsza republika w Europie zachwyci Was swoim urokiem. Zwiedzicie najważniejsze i najpiękniejsze zabytki tej enklawy: twierdzę La Rocca o Guaita wznoszącą się na wzgórzu, katedrę św. Marino oraz Palazzo Pubblico, czyli ratusz miejski.

RIMINI – stare rzymskie miasto przeszło wiele zmian i dziś jest największym włoskim kąpieliskiem na wybrzeżu Adriatyku. Tutaj  czeka na Was spacer romantycznymi uliczkami Starego Miasta Rimini, a przy moście Tyberiusza i Łuku Triumfalnym Konstantyna będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia oraz zjeść przepyszne włoskie lody.


Cena: 1650 zł obejmuje: ubezpieczenie AXA – „Kontynenty”, przejazd autokarem o podwyższonym standardzie, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej oraz ratownika wodnego, pilota na trasie, atrakcje zawarte w programie obozu;

Cena nie obejmuje: posiłków tranzytowych, dodatkowych napojów do obiadu i kolacji.

Aby pojechać z nami na obóz należy:

  1. Wpłacić bezzwrotną zaliczkę, w wysokości 100 zł która jest warunkiem wpisania na listę.
  2. Pełnej wpłaty należy dokonać do dnia 25 maja 2016 roku na konto Fundacji SKRZYDŁA DLA EDUKACJI (ul. Szmaragdowa 1, 20-570 Lublin)
    Getin Noble Bank 55 1560 0013 2321 6991 5000 0005 – z dopiskiem „Półwysep Gargano – obóz dla młodzieży”


Zakwaterowanie: Camping 5 Stelle Villagio – obiekt usytuowany na lagunie Isole di Varano w obrębie Parku Narodowego Gargano, w odległości zaledwie 250 m od plaży. Cały kompleks obejmuje obszar około 10 hektarów, z czego 4 ha to lasy piniowe i gaje oliwne. Mieszkamy w murowanych bungalowach 5-6 osobowych, każdy domek składa się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego z lodówką, łazienki oraz tarasu. Na terenie ośrodka znajdują się: 2 baseny z przestronnym tarasem, boiska do siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej, kort tenisowy, mini – market, pizzeria.

Przez cały dzień na terenie campingu odbywają się animacje w języku włoskim.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie – śniadanie kontynentalne, obiad i kolacja serwowane składające się z pierwszego i drugiego dania oraz deseru lub owoców. Woda do posiłków w cenie. Pozostałe napoje do posiłków dodatkowo płatne.
Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu na camping
Ostatni posiłek: śniadanie+suchy prowiant ostatniego dnia pobytu na campingu

Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie minimum 20 minut wcześniej.

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać ważną(podbitą) legitymację szkolną i dowód osobisty/paszport.

1 dzień wyjazd 11.07.2016, przejazd przez Polskę, Czechy, nocny przejazd przez Austrię
2 dzień przyjazd na camping ok. godz. 15-tej, aklimatyzacja, zakwaterowanie, kolacja
3-8/9 dzień wypoczynek we Włoszech, realizacja programu i wycieczek zawartych w programie
9/10 dzień śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie, przejazd do San Marino – zwiedzanie miasta, przejazd do Rimini- zwiedzanie miasta oraz odpoczynek na plaży, wyjazd w godzinach późnowieczornych, nocny przejazd przez Włochy, Austrię
10/11 dzień  przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski 21.07.2016

Kadrę obozu stanowią nauczyciele NSP SKRZYDŁA a także osoby z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym i obozowym w tym instruktorzy.

Informacje: Aby uzyskać dodatkowe informacje prosimy kontaktować się z kierownikiem panią Mariką Jaśkowiak dzwoniąc na telefon 663317293

Pobierz-wypełnij-dostarcz: kartę kwalifikacyjną uczestnika. Karta jest warunkiem dopuszczenia do uczestnictwa w obozie.

Pobierz-wypełnij-dostarcz: umowę uczestnictwa w obozie, przynieś na spotkanie lub odeślij na adres info(at)skrzydlatewakacje.pl


[separator style_type=”shadow” top_margin=”40″ bottom_margin=”40″ sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]